Yeşil Bursa Rallisi nefes kesti | Bursadabirgün - Bursa Haber Bursa Haberleri Bursa Fotoğrafları

 

Bursa Haber

Yeşil Bursa Rallisi nefes kesti

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Bursa Otomobil Sporları Kulübünün (BOSSEK) ev sahipliğinde bu yıl 42'ncisi gerçekleştirilen Yeşil Bursa Rallisi, Nilüfer Belediyesinin katkılarıyla koşuldu.  ( Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu - Anadolu Ajansı )

BURSA (AA) – Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı Yeşil Bursa Rallisi, BC Vision Motorsport’tan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin birinciliğiyle sona erdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından Bursa Otomobil Sporları Kulübünün (BOSSEK) ev sahipliğinde bu yıl 42’ncisi gerçekleştirilen Yeşil Bursa Rallisi, Nilüfer Belediyesinin katkılarıyla koşuldu.

Rallide BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi birinci oldu.

Rallinin ikinciliğini Neo Motorspor adına Peugeot 208 T16 R5 ile Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, üçüncülüğü ise BC Vision Motorsport takımından Uğur Soylu-Aras Dinçer ikilisi elde etti. 

Sınıf N’de Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan Toksport WRT ekibi Menderes Okur-Ufuk Uluocak, Sınıf 4’te Ford Fiesta R2T ile Ford Motorsport Turkey ekibi Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ve Sınıf 3’te Renault Clio R3 ile GP Garage MyTeam ekibi Murat Soyçopur-Can Hergüner, birinciliklerin sahibi oldu.

35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yer aldığı historic klasmanında ise 1976 model Ford Escort MK II ile Parkur Racing ekibi Burak Türkkan-Onur Aslan zafere ulaştı. 

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. ayağı olan 38. İstanbul Rallisi, 9-10 Eylül’de İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK) tarafından düzenlenecek.


Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


 

Popüler Olanlar

Yukarı