Yer Gök Bursa

Muhabbet.org
Yer Gök Bursa

Yer Gök Bursa

Bursa’yı Türkiye’de ve dünyada tüm güzellikleriyle tanıtmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın değerlerini yine, yeni bir eserle gözler önüne sunuyor.

Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Drone (İnsansız Hava Aracı) ekibi, bu kez Bursa’yı ‘kuşbakışı’ olarak görüntüledi.

Bursa’nın değerlerini özel projelerle Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yine, yeni bir esere imza attı. Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Drone (insansız hava aracı) ekibi, bu kez Bursa’yı ‘kuşbakışı’ olarak görüntüledi. Daha önce, Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak için yapılan ‘Doğa İçin Uç’ ve ‘Vatan İçin Uç’ gibi projelere de destek veren Büyükşehir Belediyesi Drone ekibi, bu kez, Bursa için uçtu.

‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı ödüllü Bursa klibi ve ‘Gelenekselden Evrensele Bursa’ adlı çalışmayla milyonlara, Bursa’yı tanıtan Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Yer Gök Bursa’ adlı yeni eseri, kenti, bu kez ‘kuşbakışı’ olarak gözler önüne seriyor.

‘Yer Gök Bursa’, Uludağ’dan Karacabey Longozu’na, İznik’ten Muradiye Külliyesi’ne ve sahillere kadar Bursa’nın sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri tüm görkemiyle beğeniye sunuyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi Drone ekibi Ahmet Akhan ve H. Mücahit Pehlivan tarafından gerçekleştirilen çekimler, kentin yerden göğe tüm zenginliklerine mercek tutuyor.

Bursa’ya kuşbakışı

Proje Koordinatörlüğünü Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Saffet Yılmaz’ın üstlendiği çalışma, H. Mücahit Pehlivan’ın yönetmenliğinde gerçekleştirildi. Tamamı Drone ile yapılan çekimler, izleyenlere Bursa’nın gizli kalan eşsiz güzelliklerini farklı bir bakış açısıyla görme şansı tanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin tanıtımına yönelik çalışmalara önem verdiklerini belirterek, “Bursa, tüm zamanların en güzel şehirlerinden. Tarihi, doğal mekanları, kültürel birikimiyle yeryüzünün ayrıcalıklı ve birikimli şehri olan Bursa’da, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla tanıtımda da atağa geçmek istiyoruz ve çalışmalarımız ses getiriyor. İlk klibimiz ödül alan güzel bir tanıtım klibiydi. Aynı çalışmayı genişleterek ikinci klibi de hazırladık. Tamamen Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle gerçekleştirilen, yöresel kültürümüzün ve somut olmayan mirasa yönelik çalışmaların yer aldığı, tüm bölgelerdeki kültürün ve müziklerin harmanlandığı bir tanıtım klibi oldu. Bu kez de İnsansız Hava Aracı (İHA) ile yapılan çekimlerde, kentimizin güzelliklerini ve değerlerini havadan, ‘kuşbakışı’ olarak izleme şansı buluyoruz. Değişik zenginliklerin bulunduğu güzel bir sunumla daha Bursa’yı tanıtacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.