Seferler aksamadan yeni istasyon

Muhabbet.org
Seferler aksamadan yeni istasyon

Seferler aksamadan yeni istasyon

Kenti doğudan batıya kat eden Bursaray, özellikle İzmir ve Mudanya yolu çevresinde yoğunlaşan nüfusun merkeze ulaşmasında büyük bir işlev üstleniyor.

İhsan Aydın, Olay Gazetesi’ndeki köşesinde bugün yayınlanan yazısında raylı sisteme yeni eklenecek istasyonun tam olarak nereye, ne zaman ve hangi koşullarda yapılacağını anlatıyor.

İhsan Aydın’ın yazısı şöyle:

İstasyon Öztimurlar’ın

Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı şartlı bağışla ihale ettiği Bursaray’ın yeni istasyon inşaatının yapımına başlandı.

SUR Yapı Marka AVM’nin 4 milyon liralık bağışıyla ihale edilen işi Bursa’nın köklü inşaat firmalarından Öztimurlar kazandı.

Nilüfer ve Acemler istasyonları arsında çift yanlı platform özelliğiyle inşaa edilecek yeni istasyon bir yılda tamamlanacak.

Bursaray’ın seferlerini aksatmadan yapılacak istasyon aynı zamanda Bursa’nın en yeni ticaret, eğlence ve konaklama bölgesine raylı sistemle ulaşımı da kolaylaştıracak.

Yaklaşık 10 milyon liraya mal olması beklenen yeni istasyon BURULAŞ İşletme Bakım Merkezi’ne de bağlantı sağlanacak.

İzmir Yolu’ndaki üst geçide, yeni inşa edilen Arena AVM’ye ve Medicana Hastanesi ile arkasındaki Carrefour, Sur Yapı Marka AVM, oteller ve diğer ticari ünitelere ulaşım bu sayede rahatlayacak.

Trenle bölgeye gelmek isteyenlerin yeni istasyonla ulaşmaları kısalacak.

İstasyonun adı da bağışı yapan şirketin talebi üzerine Sur Yapı Marka olacak.

Bağış miktarının üstündeki yapım maliyeti Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.