Saç dökülmesine karşı mucizevi besinler...

Muhabbet.org
Saç dökülmesine karşı mucizevi besinler…

Saç dökülmesine karşı mucizevi besinler…

Yıllardır saç ektirme, peruk, türlü türlü şampuanlar ile yenmeye çalıştığımız kelliğe karşı buyurun birde doğal yöntemleri deneyin.

Saç dökülmesine sebep olan etken ve bu etkenlere karşı zafer sağlayacak yiyecekleri sıralıyoruz…

1- Süzme Yoğurt


Süzme yoğurtta bulunan D vitamini ve B5 vitamini saç dökülmesine karşı etkilidir.

2- Çin Lahanası


Yüksek demir oranına sahip olan Çin Lahanası vücuttaki Ferittin maddesinin azalmasını sağlayarak saç dökülmesini engelleyecektir.

3- Yumurta


D vitaminin yoğun buulnduğu yumurtada saç dökülmesine karşı büyük etkili yiyeceklerden

4- Balık


Magnezyum açısından zengin olan gıdalar saç dökülmesini yavaşlatarak dökülmeye karşı engel olurlar. Tüm balık çeşitlerinde magnezyum oranı yüksek olduğundan saç dökülmesine karşı rahatlıkla tüketebilirsiniz.

5- Havuç


Havuçta bulunan A vitamini kafa derisinin güçlenmesini sağlayarak saç dökülmesine engel olur.

6- Ispanak


Demir eksikliği saç dökülmesine birebir etken eden durumlardandır. Ispanak içinde bulundurduğu demir, vitamin ve mineraller açısından zengindir ve kelliğe karşı doğal çözüm arayışında mutlaka ön sıralarda tutulmalıdır.

7- Ceviz

İçinde bulundurduğu yağlar ile saçtaki elastin maddesini güçlendirerek dökülmeyi engeller ve yeni saç çıkmasına yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.