Parasızlıktan banklarda sabahlıyordu, iş kadını oldu

Muhabbet.org
Parasızlıktan banklarda sabahlıyordu, iş kadını oldu

Parasızlıktan banklarda sabahlıyordu, iş kadını oldu

Mersin’den İstanbul’a cebinde sadece 9 lirayla gelen ve ev kiralayacak parası olmadığı için Fatih Camisi’nin bahçesindeki banklarda kızıyla sabahlayan, evlerde, otellerde aşçılık yapan Gül Gürsel Altınöz, Fatih’te açtığı kahke imalathanesini 10 yıldır başarıyla işletiyor.

Mersin’den İstanbul’a cebinde sadece 9 lirayla gelen ve ev kiralayacak parası olmadığı için Fatih Camisi’nin bahçesindeki banklarda kızıyla sabahlayan, evlerde, otellerde aşçılık yapan Gül Gürsel Altınöz, Fatih’te açtığı kahke imalathanesini 10 yıldır başarıyla işletiyor.

Mersin’de tekstil işi yapan varlıklı bir ailenin kızı olarak 1959 yılında dünyaya gelen Altınöz, genç yaşında bir iş adamıyla dünya evine girdi.

Altınöz’ün eşi ve babası, o dönem yaşanan ekonomik krizden olumsuz etkilendi. Altınöz, anne babasını kaybettikten sonra eşinden de boşandı ve 16 yaşındaki kızını da yanına alarak 2002 yılında İstanbul’a geldi. Cebinde 9 milyon lirayla (TL’den 6 sıfır atılmadan önce) geldiği İstanbul’da ev kiralayacak parası bile olmayan Altınöz, kızıyla Fatih Camisi’nin bahçesindeki banklarda, internet kafelerde sabahladı.

Evlerde ve otellerde aşçılık yaparak kendisi ve kızının karnını doyuran Altınöz, Fatih’te küçük bir ev kiraladı. Kızının üniversiteyi kazanmasının ardından masrafları artan ve bu nedenle Fatih’teki bir kahke (bir çeşit yöresel kurabiye) imalathanesinde çalışmaya başlayan Altınöz, azmi ve başarısı sayesinde kısa süre sonra çalıştığı iş yerinin yüzde 50 ortağı oldu.

Kendi işini kurmayı kafasına koyan Altınöz, 10 yıl önce Fatih Hırka-i Şerif Mahallesi’nde kendi kahke imalathanesini açtı. Başarılı çalışmasının ardından aynı mahallede ikinci iş yerini de açan ancak bir süre sonra birini kapatmak zorunda kalan Altınöz, halen imalathane ve satış yaptığı iş yerinde faaliyetini sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.