Kar biriken tente cemaatin üzerine çöktü

 

Türkiye

Kar biriken tente cemaatin üzerine çöktü


İstanbul Ataköy’de, caminin avlusundaki tentenin cenaze namazı kılanların üzerine devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 40 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Ataköy 5. Kısımda bulunan bir caminin avlusundaki tente kar ve fırtına dolayısıyla cenaze namazı kılan cemaatin üzerine devrildi.

Olayın ardından camiye ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

İtfaiye ve Sağlık Bakanlığına bağlı Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) çalışması sonucu kurtarılan bazı yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

İstanbul Valiliği: Kaza nedeniyle 4’ü ağır 40 kişi yaralandı, 1 kişi öldü

İstanbul Valiliği, Ataköy’deki caminin avlusundaki tentenin çökmesi nedeniyle 4’ü ağır olmak üzere 40 kişinin yaralandığını ve bir kişinin de hayatını kaybettiğini bildirdi. 

Valilikten yapılan açıklamada, bugün öğle saatlerinde Bakırköy ilçesindeki Ataköy 5. Kısım Camisi’nde cenaze namazı sırasında, avluda bulunan tentenin üzerinde biriken yoğun kar nedeniyle çöktüğü anımsatıldı. 

Kaza nedeniyle 4’ü ağır olmak üzere 40 kişinin yaralandığı ve 1 kişinin öldüğü belirtilen açıklamada, yaralanan 14 kişinin taburcu olduğu, 26 kişinin ise tedavilerine devam edildiği kaydedildi. 

Açıklamada, olayın tüm yönleriyle araştırıldığı vurgulandı.

Bu arada, camide iki kişinin cenaze namazı kılınırken tentenin çöktüğü, hastaneye kaldırılan yaralıların tedavisinin de sürdüğü öğrenildi.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

havadis16


 

Popüler Olanlar

Yukarı