İznik'e yeni spor sahaları

 

Spor

İznik’e yeni spor sahaları


BURSA (AA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik’te yaptırılan futbol, voleybol ve basketbol sahaları törenle hizmete açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törende yaptığı konuşmada, kent merkezinde olduğu gibi merkeze sonradan bağlanan tüm ilçelerde de 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi amacıyla spor yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi.

Bursa’nın sporda da marka bir kent olması amacıyla yeni stadyumun yanı sıra, amatör kulüplere sahalar, spor salonları, branşlara özel tesisler ve yüzme havuzlarıyla tüm semtlere yürüme mesafede tesisler kazandırıldığını dile getiren Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de sporun çıtasını yükseltiyor. Merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede de spor yatırımlarına hız veren belediyemiz, İznik’in Eşrefzade Mahallesi’ne de 3 saha birden kazandırdı.” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise, 2023 gençliğinin bu sahalarda yetişeceğini belirterek, katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Daha sonra, bin 160 metrekare alana sahip sentetik çimli mini futbol sahası, 540 metrekare alanlı basketbol sahası ve 300 metrekare alanlı voleybol sahası törenle hizmete açıldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

havadis16


 

Popüler Olanlar

Yukarı