İsrail'in Gazze'deki katliamına tepkiler çığ gibi büyüyor

Muhabbet.org
İsrail’in Gazze’deki katliamına tepkiler çığ gibi büyüyor

İsrail’in Gazze’deki katliamına tepkiler çığ gibi büyüyor

BURSA (AA) – Karacabey ilçesinde, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in Gazze sınırında Filistinlilere yönelik katliamı protesto edildi.

Ulu Camii’de kılınan cuma namazının ardından toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve üyeleri, ellerindeki pankartlarla sloganlar atarak Cumhuriyet Meydanına yürüdü.

Burada basın açıklamasını okuyan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Karacabey Temsilcisi Hakan Kılıç, İslam coğrafyasının her geçen gün küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne döndüğünü belirtti.

İsrail’in Kudüs hayalini meşrulaştıran bir adım olarak, ABD Büyükelçiliği’ni taşımasının bardağı taşıran son damla olduğunu dile getiren Kılıç, “Kudüs’ü Siyonistlerin başkenti olarak ilan etme cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu, tüm İslam alemine hatırlatıyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
karacabey Kudüs manşet

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.