Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 14:53
 
Bursa'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu
BURSA (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bursa'da düzenlenen törenlerle kutlandı.
BURSA HABERLERİ Haberi
Bursa'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Bursa Valisi İzzettin Küçük'ün, Heykel Tarihi Valilik binasında tebrikleri kabul etmesinin ardından Vali Küçük ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, vatandaşların bayramını kutladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunmasının ardından konuşma yapan Vali Küçük, Cumhuriyet'in, sadece tarihte bir rejim değişikliğinin adı olmadığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda yeni bir devletin kuruluşunun müjdecisidir, Türk milletinin tekrar tarih sahnesine çıktığı gündür. O yüzden bu bayram bizim en büyük bayramımızdır. Cumhuriyet'i çok büyük bedeller ödeyerek kurduk. Onun için çok anlamlıdır, değerlidir ve kıymetlidir. Eğer başaramasaydık, sömürge ülkelerinden biri olacaktık. Türk milleti tarihinde hiçbir zaman sömürge olmamıştır. Bize bu anlamda bu ezikliği yaşatmayan Büyük Önder'i rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum." Küçük'ün konuşmasının ardından Nilüfer Halk Dansları Topluluğu ve Tahtakıran Kılıçkalkan ekibi gösteri sundu, ardından geçit düzenlendi. Etkinlikler, protokol ve vatandaşların Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Zafer Meydanı'na kadar "Cumhuriyet Alayı" yürüyüşü gerçekleştirmesiyle tamamlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'da, Cumhuriyet, Bayramı, coşkusu,
Haber Yazılımı