Güne poğaça ile başlayanlar dikkat !

Muhabbet.org
Güne poğaça ile başlayanlar dikkat !

Güne poğaça ile başlayanlar dikkat !

Birçok kişi genellikle de sabah çalışanlar, sabah erken saatte evinden işe gitmek üzere çıkıp yolda mutlaka poğaça alarak kahvaltıyı bu şekilde kolayca aradan çıkarırlar. Ancak bu durum vücut için hiç kolay bir durum değil.

Poğaça ve açma gibi mayalı ürünler özellikle sabah kahvaltılarında çayın yanında oldukça lezzetli olan hamur işidir. Peynir, zeytin, sosis, patates gibi iç hazırlandığında her türlü damak tadına uygun gelir. Ancak bu durum oldukça zararlı ve kötü sonuçlara davetiye çağırmaktadır.

Kalp sağlığı açısından oldukça zararlı olan margarinler ile yapılan bu ürünler ilerleyen dönemde kalp rahatsızlıklarına sebep verebilirler. Bu nedenle sabah kahvaltısı yerine kesinlikle tercih edilmemelidir.

Her gün 1 adet poğaça 2 ayda 2,5 kilo yağ demektir

Diyetisyenler her gün 1 adet poğaça yiyen bir kişinin 2 ayın sonunda vücuda yaklaşık 2,5 kilo yağ kütlesinin girdiğini belirtiyor. Vücudun 1 adet poğaça ile alınan yağın yakılması için ise tempolu 7 bin 500 adım atılması gerekiyor.

1 adet poğaça yaklaşık 400 kalori içeriyor. Bunun yerine uzmanlar sabah kısa süre kahvaltı hazırlığı için  5 adet zeytin, bir yumurta, küçük dilim peynir, domates, salatalık gibi besinler ile bir dilim esmer ekmek götürüp yenmesinin hem sağlıklı beslenmek, hemde poğaçadaki aynı kaloriyi alabildiğini belirtiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.