'Frida' ekibinden muhteşem gösteri

Muhabbet.org
‘Frida’ ekibinden muhteşem gösteri

‘Frida’ ekibinden muhteşem gösteri

Çoğunluğu sağlıkçılardan oluşan Frida halk oyunları ekibi gösteri yaptı

Uludağ Üniversitesi Fethiye Kültür Merkezinde tesislerinde Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, SBÜ Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Çekirge Devlet Hastanesi, Bursa Devlet Hastanesi, Nilüfer Ağız Diş Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışanlardan oluşan “Frida Halk Oyunları Ekibi” ilk gösterisini yaptı.

Bursa Devlet Hastanesinde Laboratuvar teknisyeni olarak çalışan ve aynı zamanda ekibinin eğitmeni Ömer Kaya, “Farklı mesleklerden oluşan arkadaşlarımız la mesai bitiminde bir araya gelerek günün stresini halk oyunları oynayarak atıyoruz. Aynı zamanda spor yaparak zinde kalmayı hedefliyoruz. Hem spor yapıyor, hem eğleniyor hem de eşsiz ülkemizin farklı kültürlerini halk oyunlarını öğreniyoruz. Her yıl farklı ülkelerde kültürümüzü tanıtıp oyunlarımızı sergiliyoruz. İlk defa Bursa’da gösteri yaparak aile ve arkadaşlarımızın karsısında sahne aldık. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Etkinliklere yurtdışı festivalleri ile devam edeceğiz ” dedi.

Gösteride Kastamonu, Bolu, Burdur ve Bodrum yöresi oyunlarını sergilenirken, seyircilerden alkış aldı.

halk oyunları 2

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.