Ericek Göleti ziyaretçilerini muhteşem doğası ve Adrenalin Parkı ile karşılıyor

Muhabbet.org
Ziyaretçilerini muhteşem doğası ve Adrenalin Parkı ile karşılıyor

Ziyaretçilerini muhteşem doğası ve Adrenalin Parkı ile karşılıyor

Şehirden kaçarak doğayla baş başa kalmak isteyen Bursalılar, şehir merkezinden 34 kilometre uzaklıkta bulunan Ericek Göletini ziyaret ediyor.

Bursa’nın Gürsu ilçesine bağlı Ericek Köyü’nde sulama amacıyla yapılan Ericek Göleti, piknikçiler, doğaya meraklı vatandaşlar ve fotoğrafçıların ilgisini çekiyor.

Göletin etrafında bulunan banklar ve masalar piknikçiler tarafından değerlendirilirken, çevredeki ağaçların altını kampçılar mesken ediniyor.

Adrenalin Park

Ericek Göleti çevresinde, “Kırsalda Alternatif Turizmin Cazip Hale Getirilmesi Projesi” kapsamında yapılan bir Adrenalin Park mevcut….

Tesiste birçok branşta doğa sporunu yapma ve doğayla iç içe keyifli zaman geçirme imkanı sunuluyor.

485 bin liralık proje ile hayata geçirilen Adrenalin Park bünyesinde tam otomatik olimpik trap poligonu, okçuluk poligonu, dağcılık ve tırmanma parkuru, atv safari parkuru, çok amaçlı yapay duvar, kampçılık alanı, zipline hattı, gölet sporları alanı, yamaç paraşütü başlangıç eğitim alanı ve seyir alanları yer alıyor.

Nasıl Gidilir?

Katırlı Dağlarının eteklerinde kurulu Ericek Köyü Gürsu ilçesine 19 kilometre uzaklıktadır.

Şehir merkezinden 12 kilometre uzaklıkta, Ankara yolu istikametinden ulaşılan Gürsu ilçe merkezinden başlayan yol, Hasanköy’den geçip İğdir tüneli üzerinden 15 kilometre sonra Dışkaya köyüne ulaşır.

Dışkaya-Ericek köyü arası 4 kilometredir.

Bir dağ köyü olan Ericek köyünde caminin bulunduğu meydandan başlayan gölet yolu yaklaşık 3 kilometre sonra Ericek Göletine ulaşır.

Sulama amacıyla yapılan ve çevresindeki doğal güzelliğiyle piknikçiler dışında fotoğrafçıların da ilgisini çeken Ericek Göletinde olta balıkçılığı da yapılmaktadır.

Gürsu Belediyesinde festival alanı olarak belirlenen Ericek Göleti etrafında bulunan piknik alanında her yıl Mayıs ayının son haftası geleneksel olarak Hıdırellez şenlikleriyle birlikte pilav günü de düzenlenmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.