Bursa'dan Mardinli öğrencilere destek

 

Etkinlik

Bursa’dan Mardinli öğrencilere destek


BURSA (AA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bilimsel çalışmalar yapabilmeleri için Mardinli öğrencilere atölye malzemesi gönderdi.

Mardin’in Midyat ilçesindeki Çavuşoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrenciler, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezinden gönderilen atölye malzemeleriyle ilçede deneyler yapıp, bilimsel etkinlik gerçekleştirdi.

Kimya öğretmeni Gülhan Güleroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçede kısıtlı imkanlarla bilimsel bir etkinliği gerçekleştirmelerinin kendileri açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

Bilimsel deney yapma imkanı bulan çocukların yaşadığı heyecanın görülmeye değer olduğunu dile getiren Güleroğlu, şöyle konuştu:

“Amatör ve ufak çapta olsa da Midyat’ta ilk kez mini bir bilim şenliği gerçekleştirdik. İlçemizde eğitim gören çocuklar bu tür imkanlardan oldukça uzak. Bursalı öğrenciler buradaki akranlarına göre çok şanslı, her türlü deneyi yapabilecekleri, bilimsel gözlemde bulunabilecekleri bir Bilim Teknoloji Merkezine sahipler. Bize deney düzeneği gönderen ve etkinliğimizin gerçekleşmesine olanak sağlayanlara teşekkür ediyorum. Umarım Midyatlı çocuklar da bu merkezi en kısa zamanda görme imkanı bulur.”

Okul Müdürü Şehmus Tunç da gönderilen deney düzenekleri için Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile BTM Genel Koordinatörü Rıfat Bakan ve yöneticilerine teşekkürlerini iletti.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

havadis16


 

Popüler Olanlar

Yukarı