Bursa'daki bu okulun hayvanat bahçesi var

Bursa’daki bu okulun hayvanat bahçesi var

Bursa’daki bu okulun hayvanat bahçesi var

“Okul öncesi, geleceğin güvencesi” sloganı ile yola çıkan “Görükle Çocuk Akademisi” açılışını Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey ve  davetlilerin katılımı ile geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirilen tören ile açıldı.

Görükle Çocuk Akademisi, bünyesinde ufak bir hayvanat bahçesi bulundurması özelliğiyle de örnek teşkil ediyor.

Törende kısa bir konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, okul öncesi ağitimi verecek olan Görükle Çocuk Akademisi’nin, minik yavruların gelişimi için tüm donanım ve stratejiye sahip olduğunu belirtti.

HAYVANAT BAHÇESİ VAR

Görükle Çocuk Akademisi kendi bünyesi içersisinde hayvanat bahçesine sahip Türkiye’nin ve Bursa’nın ilk ve tek eğitim kurumu konumunda.

Okulun bahçesinde konuşlandılaran küçük ve özel barakaların içerisinde, tavşan, süs tavukları, sülün, güvercin gibi hayvanlar bulunmakta.

Okul bahçesinde bulunan hayvanat bahçesi sayesinde iletişimi kuvvetlendirmek ve canlıların yaşam biçimi hakkında bilgi sahibi olunmasını hedefleyen kurum, yine okulun bahçesinde özel alanlarda mevsimlere uygun olarak ekolojik olarak ürün yetiştirmekte.

Bu sayede miniklerin, toprak ile haşır neşir olması sağlanmakta, klasik eğitimin yanı sıra doğayla iç içe olması da sağlanmakta.

Görükle Çocuk Akademisi (16)
Görükle Çocuk Akademisi (13)
Görükle Çocuk Akademisi (11)
Görükle Çocuk Akademisi (10)
Görükle Çocuk Akademisi (9)

Görükle Çocuk Akademisi (8)

Görükle Çocuk Akademisi (1)
Görükle Çocuk Akademisi (2)
Görükle Çocuk Akademisi (3)
Görükle Çocuk Akademisi (4)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.