Bursa'daki bu armut görenleri şaşırtıyor...

Muhabbet.org
Bursa’daki bu armut görenleri şaşırtıyor…

Bursa’daki bu armut görenleri şaşırtıyor…

Kestel’de deveci armudu hasadı sürerken, Serme Mahallesi’ndeki bir ağaçta yetişen dev armut görenleri şaşırttı. 1 kilo 650 gramlık deveci armudu büyük ilgi topladı.

Bursa ovasında yetişen deveci armutları, iriliği ile büyük ilgi topluyor. Serme Mahallesi Muhtarı Ramazan Kaya, 1 kilo 650 gramlık dev deveci armudu, Sermeli çiftçi Salih Atış’ın yetiştirdiğini belirterek, meyvelerinde kesinlikle hormon olmadığını ifade etti.

Normalde bir deveci armudunun 500 gram seviyelerinde olduğunu belirten Kaya, armutların tamamen doğal olduğunu ve istendiğinde bu büyüklükte deveci armudu üretilebileceğini kaydetti.

Kaya, deveci armudunun büyüklüğünün yanında tadı ve soğuk hava şartlarında bir sonraki yılın mayıs ve haziran aylarına kadar tazeliğini koruyabildiğini iç pazar yanında ihracatının da yapılabildiğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.