Bursa'da trafiği rahatlatacak yeni bir yol

Bursa’da trafiği rahatlatacak yeni bir yol

Bursa’da trafiği rahatlatacak yeni bir yol

Bursa, artan nüfusu ve canlı ekonomisi nedeniyle günün hemen her saatinde yoğun araç ve yaya trafiğinin yaşandığı bir kent. Yapılan yeni yollar, düzenlemeler ve ulaşıma yönelik alt yapı yatırımlarıyla trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yeni bir alternatif yol projesinin haberini veriyor:

“Şu günlerde yeni alternatif yol projelerinden biri sessiz sedasız ilerliyor. Hatta tamamlanma aşamasına doğru geliyor. Bu yeni alternatif bağlantı yolu Yunuseli ile İstanbul yolu arasına yapılıyor.”

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısı şöyle:

Alternatif yol projelerinden biri sessiz sedasız ilerliyor. Hatta, tamamlanma aşamasına doğru geliyor. Bu yeni alternatif bağlantı yolu Yunuseli ile İstanbul Yolu arasına yapılıyor.Aslında ova köyleri arasındaki yolları bilenlerin yabancısı olmadıkları bir yol bu. Çünkü, İstanbul Yolu’nda, AS Merkez’in yanından giren ve Yeniceabat’tan devam edip Çeltikçi’den Yunuseli’ne gelen bir yol var.

İşte 5.5 metrelik bu yolu Büyükşehir Belediyesi genişleterek 12 metreye çıkarıyor. Dar olan yol yeni düzenlemeyle iki şerit gidiş ve iki şerit geliş olacak.

Böylece İstanbul Yolu’ndan gelen, ya da kentin Batı bölgelerinden İstanbul Yolu’na ulaşmak isteyenler kent trafiğine girmek zorunda kalmayacaklar, Acemler Kavşağı’na da takılmayacaklar.

Hatta Yunuseli-Yeniceabat bağlantısı, hem kenti boydan boya geçen ana eksenin, hem de Yakın Çevre Yolu’nun önemli bir alternatifi olacak.

Şu sıralarda Yolun Yeniceabat’tan Yunuseli girişindeki Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi önüne kadar olan bölümü tek yol olarak yapıldı. Yani, gidiş-dönüş iki yolun biri bitirildi, diğeri devam ediyor.

Ancak Büyükşehir Belediyesi bir an önce yolu devreye almak için biten bölümü birer şerit gidiş-geliş olarak önümüzdeki hafta açmaya hazırlanıyor.

Bunun için de Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi önündeki iki köprünün tamamlanması için çalışmalara ağırlık verilirken yolun asfaltı da tamamlandı.

Tamamı önümüzdeki ay açılacak olan yol, Alman Kanalı üzerinden Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda Yunuseli Kavşağı’na bağlanacak.

Oradan da Hamitler üzerinden Organize Sanayi Kavşağı’na ulaşım sağlanabilecek. Bu da, köy yollarının işlevselleştirilmesiyle İstanbul Yolu’ndan Mudanya Yolu ve Ata Bulvarı üzerinden de İzmir Yolu’na önemli alternatif bağlantı oluşturacak.

Yazının tamamını okumak için tıklayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.