Bursa'da trafiğe 'üstten' dokunuş: Toplam dört proje

Bursa’da trafiğe ‘üstten’ dokunuş: Toplam dört proje

Bursa’da trafiğe ‘üstten’ dokunuş: Toplam dört proje

Son dönemde ulaşılamaz hale gelen Bursa trafiği için sürekli çözüm projeleri hazırlanıyor. Bu kapsamd bir dönemin gözde çözümü olan ve yapıldıkları yıllarda çözüm de getiren bat-çık geçişler yerine viyadüklü çözümler üretilecek.

Olay Gazetesi’nden Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısına göre; Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin çok önem verdiği ve tüm gelişmelerini yakından izlediği viyadüklü çözümler projelerinde finale gelindi.

Yani sıkışan Bursa trafiğine üstten dokunarak çözüm getirecek ve nefes aldıracak viyadüklerde projelendirme süreçleri tamamlandı, ihale aşamasına gelindi.

İlk olarak Beşyol-Soğanlı güzergahından gelen Çelebi Mehmet Bulvarı’nı Paşa Çiftliğiarkasından ve Yakın Çevre Yolu üstünden aşıracak olan Yunuseli Viyadüğüihaleye çıkıyor.

Onayı alınan ihale duyurusunun önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.

Yine projelendirme süreçleri tamamlanan iki viyadük daha ihale aşamasına geldi.

Bunlardan biri Karaman’dan gelen Tuna Caddesi’ni Mudanya Yolu’nun üstünden geçip Yeni Karaman’a bağlayacak. Böylece hem Alman Kanalı üzerinden Yakın Çevre Yolu’na, hem de Yunuseli üzerinden Yeniceabat’a açılan yolla İstanbul Caddesi’ne ulaşılacak.

Yanı sıra İhsaniye, Karaman, Fethiye, Ataevler ve hatta Beşevlerbölgelerindeki araçlar İstanbul Yolu’na ulaşırken, Acemler Kavşağı’nın da yükü azalacak.

İkincisi Merinos-Acemler arasındaki yolun ortasından geçen Bursaray hattının ayırdığı bölgelerin bağlantısını sağlayacak Sıcaksu Viyadüğü de ihaleye hazır.

Mudanya Yolu ve Sıcaksu viyadükleri de bu ay içinde ihaleye çıkacak.

Sonra da… İzmir ve Mudanya yollarından gelip Yakın Çevre Yolu’na ulaşmak isteyen araçların Acemler Köprüsü ve ana yolda neden oldukları sıkışıklığı ortadan kaldırmak üzere planlanan Acemler Viyadüğü gündeme gelecek.

Projesi hazır olan Acemler Viyadüğü ihalesi de ekim ayı içinde yapılacak.

Sıcaksu Viyadüğü termal turizmini birleştirecek

Büyükşehir Belediyesi kamulaştırmasını yaptığı ve arazilerin büyük bölümüne sahip olduğu eski Tabakhaneler’in olduğu yeri turizm için kentsel dönüşüm bölgesi olarak planlıyor.

İşte Bu bölgeyi Mudanya Yolu’nun üstünden geçip, Divan Otel’in yan tarafındaki yolla doğrudan Kükürtlü’ye bağlayacak olan Sıcaksu Viyadüğü yolun altını ve üstünü birleştirme yanında turizm misyonu da üstlenecek.

Çünkü Sıcaksu ve Çekirge termal bölgeleriyle hamamları birleştiren üstten dokunuş projesi olacak.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.