Bursa ve İstanbul'un yanı başında bir doğa harikası...

Muhabbet.org
Bursa ve İstanbul’un yanı başında bir doğa harikası…

Bursa ve İstanbul’un yanı başında bir doğa harikası…

İstanbul ve Bursa’da bulunan seyahat acentelerinin yıl boyunca hafta sonu etkinlikleri için rağbet ettiği Yalova yaylaları (Erikli ve Delmece yaylaları) 190 kilometrelik bir rota üzerinde yer alıyor.

Kestane, ıhlamur ve köknar ağaçlarının arasındaki ‘Seyir Yolu’nu takip eden doğa severler, Karlık, Erikli ve Delmece yaylalarıyla birlikte göl ve şelalelerden oluşan harika manzaralarla karşılaşıyor.

Yalova’nın Çınarcık ilçesi Teşvikiye Mahallesi kullanımındaki Erikli yaylası, denizden 600 metre yüksekte ve şehir merkezine de 27 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Köylüler tarafından kullanımı değerlendirilmeyen yayla piknikçiler, doğa yürüyüşçüleri ve kampçılar tarafından tercih ediliyor.

Yaylaya yakınlığıyla bilinen Çifte Şelaleler olarak da anılan Erikli Şelalesi manzara severlere görsel şölen sunuyor.

Erikli Yaylası’ndan sonra yola devam ettiğinizde ise biri küçük diğeri daha büyük iki göle, 3 kilometrelik bir yolculuk sonucu ulaşmak mümkün.

Dipsiz göller olarak bilinen bu göller aynı zamanda sakinlik arayan için kampçılar için de ‘tam yeri’ diyebiliriz.

Erikli Yaylası’ndan sonra ise 10 kilometrelik bir yolculuk sonrası Delmece Yaylası’na ulaşabiliyorsunuz. Yaylada elektrik su mevcut ancak bir konaklama tesisi söz konusu değil.

Yayla, aynı zamanda Armutlu ilçesindeki Selimiye Köyü’ne 28 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.