Bursa sahiline dev proje

Muhabbet.org
Bursa sahiline dev proje

Bursa sahiline dev proje

Gemlik Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi Kalafat Mevkiine yapılacak olan 900 kişi kapasiteli amfitiyatronun temel atma töreni düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Törene AK Parti Bursa Milletvekilleri Hüseyin Şahin ve İsmail Aydın, Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı, Kadir Erol, Vedat Büyükgölcigezli, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, daire amirleri, STK ve dernek temsilcileri katıldı.

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik’te her hafta ya bir temel atma ya da bir açılış gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

“Bizler bir işi bitirince diğerine koyul ayeti kerimesi gereğince çalışan şuurlu bir kadronun ekibiyiz” diye konuşan Başkan Yılmaz, “Milletin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin geciktirmeksizin yerine getirmenin ne olduğunu ne anlama geldiğini oradan gördük ve sonuna kadar devam diyoruz” dedi.

1400 Konutlu toplu konut projesinin 1.Etabı olan, 158 daire için kura çekiminin 1 ay içerisinde yapılacağını müjdeleyen Başkan Yılmaz, eğitim ve sağlık yatırımlarının da olanca hızıyla devam ettiğini belirtti.

Ocak ayından itibaren 12 temel atma 5 açılış gerçekleştirdiklerini de ifade eden Yılmaz, “Bu güzel hizmetler ak kadroya nasip oldu” diye konuştu.

“Yıllar önce bırakın yürüyüş yapmayı buradan geçmek bile cesaret isteyen bir işti” diye sözlerini sürdüren Başkan Yılmaz, “Bu gün bisiklet yoluyla araç yoluyla ve yürüyüş güvenli bir hale geldi. Amfi tiyatro ve seyir terasının da tamamlanması ile birlikte Gemlik denizlerden azami derecede faydalanmış olacak. Tesisimizin Gemlik’imize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, “Hizmet ve yatırım yapmanın en önemli şartının para olduğunu ifade ederek, “İktidara geldiğimizde Türkiye’nin Milli Hasılası 230 Milyar dolar, bütçesi 88 Miyar TL idi. Bu gün 865 Milyar dolar GSMH var, 775 Milyar TL’de bütçemiz var. Türkiye zenginleştikçe yerel yönetimlerin de payı artıyor” diye konuştu. Güçlü Türkiye, lider Türkiye, Büyük Türkiye hedefi doğrultusunda çalışmanın önemine değinen Hüseyin Şahin, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve ekibini tebrik ederek, Amfitiyatronun Gemlik’e hayırlı olmasını diledi.


Son olarak söz alan Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş da, “Gemlik’in geleceğine hitap edecek ve çitasını yükseltecek bir hizmetin temeli atıldığını ifade ederek, “Gemlik’in geçmişten gelen sıkıntılarının ve sorunların bugün kısıtlı imkânlarla Gemlik Belediyesi tarafından ilçenin değerini arttırmak sureti ile bir bir hayata geçirildiğini söyledi. Yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve ekibini tebrik eden Karakuş, Amfitiyatro hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile birlikte Amfi Tiyatronun temeli atıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.