BBDSO'dan Mozart konseri

Muhabbet.org
BBDSO’dan Mozart konseri

BBDSO’dan Mozart konseri

BURSA (AA) – Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu haftaki konserinde Wolfgang Amadeus Mozart’ın eserleriyle seyirci karşında olacak.

BBDSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre konserde, olağanüstü müzik yeteneğiyle 35 yıllık kısa yaşamına birbirinden güzel sayısız yapıt sığdıran, ölümünün ardından geçen 227 yıl sonra bile eserleri dünyada en çok bilinen besteciler arasında bulunan sanatçının eserleri müzikseverlerle buluşacak.

Başarlı keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiev’in solistliğinde, bestecinin 4 nolu keman konçertosu çalınacak. Usta İtalyan şef Antonio Pirolli’nin yöneteceği konserde ayrıca, bestecinin son operası olan Sihirli Flüt operasının uvertürü ile hayranı olduğu Prag halkı için yazdığı 38 nolu “Prag Senfonisi” çalınacak.

Konser, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 6 Aralık’ta saat 20.00’de başlayacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.