Başıboş köpekler ağıldaki 5 koyunu telef etti

Muhabbet.org
Başıboş köpekler ağıldaki 5 koyunu telef etti

Başıboş köpekler ağıldaki 5 koyunu telef etti

BURSA (AA) – Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde 30 küçükbaş hayvanın bulunduğu ağıla giren başıboş köpekler, 5 koyunu telef etti.

Kırsal Yolçatı Mahallesi’nde Cüneyt Güleç’e (40) ait ağıla giren başıboş köpekler koyunlara saldırdı. Köpeklerin havlama seslerinin ardından dışarıya çıkan Güleç ailesi, söz konusu köpekleri taş ve sopalarla ağıldan uzaklaştırdı.

30 küçükbaş hayvanın bulunduğu ağılda, köpeklerin saldırısına maruz kalan 5 koyun telef oldu.

Güleç, durumu güvenlik güçleri ile Nilüfer Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğüne bildirdi. Olay yerine gelen yetkililer, inceleme yaparak rapor tuttu.

Cüneyt Güleç, “4-5 bin lira civarında zararımız var. Köpekler 5 koyunu parçaladı. İki koyunu da köpeklerin ağzından yaralı aldık. Zararımızın karşılanmasını talep ediyoruz. Belediye ekipleri inceleme yaptı ama bir şey yapamayacaklarını söyleyerek gittiler.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.