'Artrit birçok hastalığın önemli bir bulgusu olabilir'

Muhabbet.org
‘Artrit birçok hastalığın önemli bir bulgusu olabilir’

‘Artrit birçok hastalığın önemli bir bulgusu olabilir’

KIRKLARELİ (AA) – Kırklareli Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Betül Sevinç, artritin birçok hastalığın önemli bir bulgusu olabileceğini ifade etti.

Sevinç, 12 Ekim Dünya Artrit Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, artritin yaşa bağlı yıpranma, enfeksiyonlar, bağışıklık sisteminin aşırı duyarlılığı gibi durumlar, yaralanmalar gibi birçok farklı sebebinin olabileceğini belirtti.

En sık görülen semptomların eklem ağrısı ve sertliği olduğunu kaydeden Sevinç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ayrıca bir veya daha fazla eklemde hassasiyet, şişlik ve hareket kısıtlılığı görülebilir. Eklem üzerindeki ciltte kızarıklık ve ısı artışı olabilir. Artrit birçok hastalığın önemli bir bulgusu olabilir. Bu hastalara zamanında tanı konularak tedavi edilmeleri hastalarda mevcut olan ağrı ve hareket kısıtlılığının düzeltilmesinin yanı sıra eklemlerde veya organlardaki fonksiyon kaybı veya sakatlık gibi durumlardan koruyabilecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN


Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.