Anılarını çalan hırsıza pankartlı çağrı

Bugünlerde Bursa’daki Botanik Park’a gidenleri bir pankart karşılıyor. Pankartta Şamil Çam adlı vatandaşın arabasından dizüstü bilgisayarını çalan hırsıza ilginç çağrısı yer alıyor.

Pankartta bahsedilen hırsızlık, 11 Mayıs günü akşamüzeri Bursa’nın Osmangazi İlçesi Soğanlı Botanik Parkı’nın otoparkında meydana geldi.

Spor yapmak için geldiği parkta aracını park eden Şamil Çam, geri döndüğünde büyük bir şok yaşadı.

Hırsız ya da hırsızlar tarafından otomobilinin camı kırılarak çalınan dizüstü bilgisayarla birlikte Çam’ın 3,5 yaşındaki oğlunun 10 bine yakın fotoğrafı da elinden uçmuş oldu.

Yaşanan olay sonrası bir pankart hazırlatan Çam hırsızlara şöyle seslendi:

“11 Mayıs’ta beyaz jipin içerisinden aldığın laptopun sahibiyim. Arkadaşım sen sadece laptopu değil çocuğumun anılarını da aldın. 10.000 adet fotoğrafı mevcut. Allah’ıma yemin ederim ki senden şikayetçi olmayacağım ve helalleşeceğim. Lütfen aşağıdaki numaramdan benimle Allah rızası için irtibata geç: Senden laptopu satın almak istiyorum: 0543 954 44 44”

Çağrısını basın yoluyla yineleyen Çam, talihsiz olay sonrası tek üzüntüsünün oğlunun yitirdiği fotoğrafları olduğunu belirterek, “Tekrarlıyorum, dizüstü bilgisayarımı alan kimse şikayetçi olmayacağım, helalleşip bilgisayar için ödeme de yapacağım. Eğer çağrımı duyuyorsa bana ulaşsın” dedi.

3 gün sonra benzer bir olay daha yaşandı…

Aynı bölgede 3 gün sonra benzer bir olay daha yaşandı.

Otomobilinden dizüstü bilgisayarı çalınan başka bir kişinin pankart aracılığıyla kendisine ulaştığını belirten Çam,“ Aynı durum bir başka kişinin başına daha gelmiş. Pankarttan numaramı alarak bana ulaştı. Çalınan bilgisayarlarımızın marka ve modellerini paylaştık. Bir sonuca ulaşmamız durumunda birbirimizle irtibata geçeceğiz” dedi.

Kaynak: OLAY

Anılarını çalan hırsıza pankartlı çağrı

Sosyal Medyada Paylaşın:
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Bursadabirgun.com harici linklerin sorumluluğunu almaz. Haber sayfamız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Bursadabirgun.com’da yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur.